איילות הנגב - להקת המחול של ישראל

היסטורית הלהקה

ההיסטוריה של להקת המחול איילות הנגב

להקת המחול הייצוגית של מדינת ישראל "איילות הנגב" נוסדה בשנת 1980 על ידי הכוריאוגרף ומנהלה האומנותי מוטי אלקיס. הלהקה מנוהלת על-ידי עמותה ציבורית משנת 1983. לאילות הנגב 120 רקדנים בארבע להקות: בוגרים, נעורים, אפרוחים וילדים.

הלהקה ייצגה את ישראל ברחבי העולם בפסטיבלים לאומים ובינלאומיים הופיעה בכל ערוצי הטלוויזיה הממלכתית וברשתות העולמיות. היא מוזמנת לכל אירוע ממלכתי בקנה מידה ייצוגי, ומייצגת את העיר באר שבע.

להלן הישגי הלהקה הבולטים במהלך התפתחות הלהקה:

2011

30 שנה ללהקת המחול הייצוגית של מדינת ישראל

להקת הנעורים והבוגרים מכינות את עצמן להפקת 30 שנה להולדת להקת המחול הייצוגית של מדינת ישראל בחסות רוביק דנילוביץ ראש העיר באר שבע שיתקיים ביום חמישי 24/11/11 במשכן לאומניות הבמה בבאר שבע במעמד שרי ממשלה , ראשי ארגון נכי צה"ל ,תורמים שהלהקה פגשה במסעותיה סגני ראש העיר ב"ש ,חברי מועצת העיר באר שבע ואנשי אקדמיה.

חלוקת דרגות לקצינים בכירים

להקת הנעורים הופיעה ביום רביעי 22.6.11 בליווי תזמורת המשטרה במעמד השר לביטחון פנים ומפכ"ל המשטרה בטקס חלוקת דרגות לקצינים בכירים במכללת אשקלון.

הופעה למען משפחות שכולות

להקות האפרוחים והנעורים הופיעו בשנת 2011 בליוי תזמורת המשטרה למשפחות השכולות באולם מלון אינטר קונטיננטל בתל אביב במעמד המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום יחד עם יצפאן והרב אורי זוהר.

למעלה

2010

מופע לכבוד גדול התורמים של מדינת ישראל

מופע מיוחד שהוקדש לגדול התורמים של מדינת ישראל ריק פרסול מניצולי אקסודוס בתאריך 27/10/10 שבו חגג את יום הולדתו ה75 בנמל קיסריה יחד עם 120 אורחים מכל רחבי העולם, ו- 250 אורחים מרחבי ישראל .המופע היה במעמד חברי כנסת ועבר בהצלחה מדהימה.

הופעה בפסטיבל המחול הינלאומי בלגרד

הרכב של להקת הנעורים והאפרוחים יצגו את ישראל בפסטיבל המחול הבינלאומי בלגרד בסרביה 7/10/2010.

פרוייקטים נבחרים של השנה

להקות האפרוחים והנעורים הופיעו בפרויקטים חשובים בשנת 2010: בערב הנצחה למשפחות השכולות באולם "EVENU" בקרית התעופה ליד נמל התעופה בן גוריון, מופע מלא חג השבועות למט"ב מרכז לקשיש סקנדינביה. ולרגל ציון 65 שנה לניצחון על הנאצים במרכז הצעירים ב"ש לעולים חדשים.

ייצוג בפסטיבל המחול הבינלאומי בקנדה

להקת הנעורים ייצגה את ישראל בפסטיבל המחול הבינלאומי הגדול ביותר בעולם בהצלחה רבה בדרמונדוויל שבקנדה.

למעלה

2009

פסטיבל המחול הבינלאומי בקנדה

להקת הנעורים ייצגה את ישראל בפסטיבל המחול הבינלאומי הגדול ביותר בעולם בהצלחה רבה בדרמונדוויל שבקנדה.

פסטיבל המחול הבינלאומי הראשון בדימונה

להקת הבוגרים ייצגה את ישראל והצטיינה בהופעתה בפסטיבל המחול הבינלאומי הראשון בדימונה.

התנדבות בערב חלוקת מלגות ע"י קרן סאקטא רש"י

להקת הנעורים הופיעה בהתנדבות בערב חלוקת מלגות לסטודנטים ע"י קרן סאקטא רש"י בתאריך במתנ"ס לווין ועוררה התלהבות רבה.

הופעה בנגב עם דליה עמיהוד

להקת הנעורים הופיעה לפני קשישים מכל רחבי הנגב בנהורה יחד עם הזמרת דליה עמיהוד וכתוצאה מהצלחת המופע הוזמנה להופיע לפניהם שנית בחג השבועות.

ערב הצדעה ליוצאי עדת תימן

להקות הבוגרים והנעורים הופיעו בערב הצדעה ליוצאי עדת תימן במעמד אביגדור קהלני גיבור ישראל ויו"ר האגודה למען החייל ואביהו מדינה והזמרים אבנר גדסי, ציון גולן, בן מוש וצלילי שבזי.

ייצוג בברנדבורג גרמניה

הלהקה ייצגה את ישראל בברנדנבורג גרמניה קרוב לברלין וזכתה לתשבחות רבות והוזמנה שנית.

למעלה

2008

סיבוב הופעות בפולין

להקת האפרוחים חזרה מסיבובי הופעות מוצלחות בקרקוב בפולין וייצגה את ישראל בשני פסטיבלים בינלאומיים למחול וזכתה לאהדת הקהל שעמד בשירת התקווה והזיל דמעה ומחא כפיים במשך דקות ארוכות, נצפו בקהל אנשי דת, כמרים שעמדו והריעו ל"איילות הנגב" וישראל. הלהקה צולמה לבקשת הטלוויזיה הלאומית הפולנית בריקוד על השואה, שבוע לאחר חזרתה ייצגה את ישראל בפסטיבל מחול הבינלאומי בראש העין בארגון מעט"ף והארגון העולמי C.I.O.F.F והיא נבחרה לסיים את הפסטיבל הנודד למרות גילה הצעיר מאוד.

למעלה

2007

מופע הצדעה לתושבי שדרות

מופע להקת המחול איילות הנגב-אפרוחים "ישראל רוקדת" הוקדש בהצדעה לתושבי שדרות. היה בחסות מר יעקב טרנר ראש העיר ובהשתתפות סגניו,מועצת העיר וחברי כנסת. המופע התקיים ערב יציאת של הלהקה לייצוג ישראל בפולין באולם הספורט של ביה"ס התיכון רגר. הוא כלל בתוכו מחרוזות ריקודים בהשתתפות 120 רקדנים מלהקות איילות הנגב: ילדים, אפרוחים, נעורים ובוגרים. התוכנית האומנותית הייתה ממיטב ביכורי המחול הישראלי ובעלת מסר ציוני ואידיאולוגי. הריקודים היו מלאי התלהבות וחדורי רוח נעורים והתחדשות. המופע צולם לטלוויזיה.

למעלה

2006

פסטיבל בינלאומי סלוניקי יוון

להקת האפרוחים ייצגה את ישראל בפסטיבל הבינלאומי בסלוניקי יוון.

למעלה

2005

יריד התרבות הבינלאומי בספרד

להקת הנעורים ייצגה את ישראל ביריד התרבות הבינלאומי בפונחירולה בקוסטה דל סול שבספרד וזכתה במקום הראשון מתוך 33 מדינות שבתוכם ארצות ערב: איראן, מצרים, לבנון, סוריה, פלסטין, לבנון ועוד וזכתה לאהדה רבה לפני כמיליון צופים במהלך הופעותיה. לאור הצלחתה יוזם היריד מר סולמון קדוש ארגן אפשרות להופיע לפני מלך מרוקו.

מפגש להקות לזכרה של שרה לוי תנאי ז"ל

בעקבות הצלחת להקת הבוגרים בייצוג ישראל בסרביה יחד עם הלהקה התימנית "עמקה". היא הוזמנה למפגש להקות מחול תימניות מכל רחבי הארץ לזכרה של שרה לוי תנאי ז''ל על ידי האגודה לטיפוח חברה ותרבות של מורשת יהודי תימן שהתקיים במתנ''ס אופקים בשיתוף המועצה האזורית מרחבים.

ישראל רוקדת במונטריאול קנדה

המדריך והכוריאוגרף של הלהקה מוטי אלקיס הוזמן למונטריאול בקנדה לביצוע פרויקט מיוחד במחול "ישראל הרוקדת" שהוקדש ליום העצמאות 2005 וכלל בתוכו כוריאוגרפיה, וניהול אומנותי בהדרכתו של כל ילדי ביה"ס "סולומון שכטר" שהופיעו יחד עם הזמרת ריטה.פרויקט זה הינו היחיד בעולם שבוצע יחד עם כל תלמידי ביה"ס.

למעלה

2004

ייצוג פסטיבל מחול בינלאומי בהונגריה

להקת האפרוחים ייצגה את ישראל בפסטיבל המחול הבינלאומי בהונגריה.

למעלה

2002

פסטיבל מחול בינלאומי במסגרת מעט"ף

להקת הנעורים ייצגה את ישראל בפסטיבל המחול הבינלאומי במסגרת מעט"ף בעיר יבנה.

פסטיבל מחול בינלאומי בהולנד

להקת האפרוחים ייצגה את ישראל בפסטיבל מחול בינלאומי בהולנד בזכות רמתה הגבוהה בהופעותיה ירדה רמת האנטישמיות כלפי מדינת ישראל.

למעלה

2001

איילות הנגב בגרמניה

להקת הנעורים יצגה את ישראל בגרמניה יחד עם ראש העיר לשעבר מר יעקב טרנר במסגרת טיפוח הקשרים עם ממשלת גרמניה בחסות ההתאחדות לקשרי ישראל גרמניה.

למעלה

2000

פסטיבל בינלאומי בטורקיה וצרפת

להקת הנעורים והאפרוחים ייצגו את ישראל בפסטיבל הבינלאומי תחרותי בבורסה בטורקיה ובפסטיבל המחול הבינלאומי יוקרתי בקמבו בצרפת.

למעלה

1999

ייצוג ישראל ברוסיה, גרמניה, ארה"ב וצרפת

להקת נעורים ובוגרים ייצגו את ישראל ברוסיה, גרמניה, ארצות הברית ובצרפת זכו במקום הראשון בפסטיבל המחול הבינלאומי בווארון. באוגוסט 1999 ייצגו את ישראל בפסטיבל המחול הבינלאומי בזקאטאקס שבמקסיקו וזכו במקום השני.

איילות הנגב במקאו סין

להקת המחול ייצגה את ישראל במקאו שבסין בפסטיבל מחול בינלאומי מעורב.

למעלה

1996

איילות הנגב בטיוואן

להקת המחול ייצגה את ישראל בפסטיבל הבינלאומי בטיוואן וזכתה לאהדה רבה ולהזמנות נוספות ברחבי העולם. הלהקה צולמה לטלוויזיה הלאומית של טייואן.

למעלה

1995

מבחני האקדמיה של לונדון

הלהקות הצעירות עברו את מבחני האקדמיה של לונדון. ובתחרות הארצית לנבחני האקדמיה בנתניה ב- יוני 1995 זכו במקום ראשון שני ושלישי.

למעלה

1994

זכיה מקום שני בפסטיבל ברומניה

להקת האפרוחים זכתה במקום השני בפסטיבל מחול בינלאומי תחרותי מעורב ברומניה מתוך 29 מדינות.

מקום ראשון בפסטיבל הבינלאומי ביוון

להקת הילדים זכתה במקום הראשון בפסטיבל הבינלאומי ביוון לילדים. זו הלהקה הצעירה ביותר בגילה בארץ שייצגה את ישראל.

למעלה

1983

איילות הנגב - עמותה ציבורית

להקת המחול איילות הנגב הפכה לעמותה ציבורית.

למעלה

1980

נוסדה להקת המחול הייצוגית של ישראל

להקת המחול הייצוגית של מדינת ישראל "איילות הנגב" נוסדה על ידי הכוריאוגרף ומנהלה האומנותי מוטי אלקיס.

למעלה

לוגו קווים עיצוב אתרים, קידום ופרסום ברשת